Zegarki

Zegarki męskieW antycznych czasach ludzie starożytni obserwowali gwiazdy oraz cyklicznie zmieniające się pory roku i w tenże sposób realizował swoją potrzebę odmierzania upływu czasu. Pierwsze odnalezione tarcze słoneczne mają ponad pięć tysięcy lat. Ale jak człowiek miał sobie radzić nocą lub w niepogodę? Mijały wieki, a kreatywni ludzie wchodzili z pomysłami na kolejne odsłony zegarów. Powstały więc zegary wodne, zegary olejowe, zegary ogniowe. Każdy z nich służył jedynie jednemu celowi – precyzyjnemu oznaczaniu mijających dni również tego, jak długo mają znaczenie wszelkie zjawiska w otaczającej człowieka rzeczywistości. Jak można sobie jednak wyobrazić, zegarki też nie były wyjątkowo zbyt precyzyjne. Minęły kolejne setki lat, aż wreszcie w trzynastym stuleciu naszej ery pojawiły się w Europie pierwsze zmechanizowane instrumenty służące do mierzenia czasu.

Continue reading „Zegarki”

Olejek z drzewa herbacianego nie jest wyrabiany z drzewa

Olejek z drzewa herbacianegoOlejek z drzewa herbacianego ? to pojęcie chociaż raz słyszał każdy z nas. Jest to szczególnie sławny olejek eteryczny. W rzeczywistości jest on wyrabiany nie z drzewa, ale z krzewów, które rosną w Australii. Nie są to nawet krzewy herbaciane, ale ich liście są tradycyjnie używane w tamtym miejscu do parzenia napoju. Olejek z drzewa herbacianego wyraża szereg cech, dzięki którym stał się popularny. Działa on antybakteryjnie, antywirusowo, wyjaławiająco, ściągająco oraz oczyszczająco. Jest szeroko praktykowany w pielęgnacji ciała, przeważnie w postaci czystego olejku eterycznego, który dodawany jest do wielu kosmetyków. W głównej mierze rozróżnić go można po specyficznym i świeżym aromacie. Olejek z drzewa herbacianego pachnie w pewnym stopniu miętowo – jest to ożywczy, ale również nieprawdopodobnie mocny aromat.

Continue reading „Olejek z drzewa herbacianego nie jest wyrabiany z drzewa”

Czy lunatykowanie jest bezpieczne

lunatykowanieLunatykowanie pospolicie przyjmowane jest za efekt pełni księżyca. Czy tak jest naprawdę? Naturalnie, że nie. Księżyc pewnie też ma wpływ na człowieka, niemniej jednak nie przebudza go w nocy, mając na celu przeprowadzenie na taras z intencją przejścia do lepszego świata. Z informacji podanych przez PAP (polska agencja prasowa) wynika, że aż 11% społeczeństwa non stop lunatykuje i jest tego z pełną świadomością. Ten procent można zwiększyć o ludzi, którzy nie zostali złapani na chodzeniu przez sen, więc do jedenastu procent możemy dodać nawet drugie tyle.

Continue reading „Czy lunatykowanie jest bezpieczne”